רשת מכוני האסטתיקה והיופי
האקדמיה - עצוב גבות שיטת השערה

איפור קבוע בשיטת השערה


שאלות ותשובות נפוצות
כיצד מבוצע תהליך האיפור קבוע בשיטת השערה? 
תהליכי האיפור קבוע מבוצעים באמצעות מכשירים שונים כולל מכונות הסליל לקעקועים המסורתיות, העט או המכונה הסיבובית (כולל מכונות סיבוב דיגיטליות) והלא מכונה או מכונות ידניות. התהליך כולל ייעוץ, יישום של הפיגמנט ולפחות ביקור אחד או יותר כדי לעקוב אחר עבודת היישום וקצב הריפוי, עיצוב והצבע של הפיגמנט.

מי נהנה מאיפור קבוע בשיטת השיערה?
אנשים שעומדים בדרישות הגיל המינימליות ובעלי יכולות ריפוי תקין מפצעים מינורים יוכלו להנות מיתרונות השיחרור שמעניק האיפור הקבוע. לאלה שחושקים בשיפור המראה הטבעי היתרונות בטיפול שכזה שזה מתאים לטווח גילאים מהצעיר ביותר ועד למבוגר ביותר, זה במיוחד בעל ערך לנשים שאינן יכולות להשתמש בתכשירי איפור מסורתיים ורגילים בשל אלרגיות ורגישויות בעור. נשים פעילות שרוצות להיראות במיטבן בפעילויות ספורט כגון: שחייה, הליכה, ריצה, רכיבה על אופניים, טניס, אירובי ומי שלא רוצה לדאוג בנוגע להזעה או לשים מחדש איפור. בנוסף יתרונות האיפור קבוע בשיטת השיערה הוא הדרישה למיומנות בלהתאפר כראוי ולאלה הסובלים מדלקת פרקים, מחלת הפרקינסון, טרשת נפוצה, אחרי שבץ ואנשים עסוקים שאין להם זמן להקדיש לאורך היום לריענון האיפור.

באילו תחומים ניתן להשתמש באיפור קבוע בשיטת השערה?
תחומי קוסמטיקה קבועים יכולים להיות מאוד עדינים או דרמטיים, תלוי מה אתם מחפשים. האפשרויות כוללות: 
 • גבות
 • אייליינר  עליון/תחתון
 • תוחם שפתיים, צבע לשפתיים ומסיכה
 • הסוואת צלקות, סימני מתיחה, שיער מדומה, שיפור/עיבוי עפעפים, חידוש פיגמנטציה
הערה: חלק משימושים אלה משתמשים בטכניקות מתקדמות יותר (טכניקות פרא-רפואי) ולכן דורשים טכנאי איפור מנוסה עם הכשרה מתקדמת.

האם קוסמטיקה קבועה היא באמת קבועה?
תהליך הקוסמטיקה הקבועה נחשב לכזה בגלל פיגמנט המקועקע הישר לחלק העליון של רשתית שכבת העור ולא ניתן לשטוף ולהוריד. עם זאת, כמו בכל קעקוע או פיגמנט (צבע) בכללי יכול להתרחש דהייה הדורשים תחזוקה תקופתית בדמות חידוש הצבע מחדש. המבנה המדעי של פיגמנט הצבע והדרישה לריענון זהה לחידוש צביעת שיער כהה, דהייה של ריהוט, כלי, חפץ שקרוב לחלון וחשוף לאור השמש, צבע הבית שחשוף לשמש ולגורמי סביבה נוספים. פיגמנט צבע המושתל בעור עלול לדעוך עם הזמן, תחזוק הצבע התקופתי הזה היא הזדמנות טובה לחדש את העדפות הצבע והעיצוב שלך מחדש. בעוד הרעיון של קבע ללא כל שינוי אולי נראה רעיון טוב באופן מושלם חישבי על איך הטעם שלך עשוי להשתנות במרוצת השנים.

מעת לעת קרוב לוודאי שאת מחליפה בגדים והעדפות לבוש, צבע שיער וסטייל ואם את משתמשת באיפור עכשווי בעל צבעים עכשויים קרוב לוודאי שצבעים אלו ישתנו עם הזמן. העובדה שרוב אנשים ירצו ריענון צבע תקופתי לאיפור קבוע שלהם הנה הזדמנות לשבת עם המעצב גבות שלך ולקבוע אם אולי יש מקום לשנות ולשפר את מראה הגבות המעודכן לאותו זמן.

כמה עולה איפור קבוע בשיטת השערה?
העלות הממוצעת להליך משתנה אבל בדרך כלל הממוצע נע בין 1400-2500 ש"ח. יישומים רבים של איפור קבוע מכונה בדרך כלל כתת סעיף רפואי. העלות של זה לא צריך להיות הנושא העיקרי בעת לקיחת בחשבון לעשות איפור קבוע בשיטת השיערה. החשוב ביותר שיש לקחת בחשבון הוא ההכשרה והמיומנות של האדם המבצע את ההליך ואמון הלקוח באותם כישורים.

כמה זמן לוקח כל יישום?
ההליך הראשוני בדרך כלל לוקח כ 2-2.5 שעות, יש לעשות תיחקור הלקוחה תחילה, לצלם תמונות, לדון בעיצוב ובצבע. ההליך לביצוע והדרישות לאחר הטיפול מצריך לנהל דיון. ריענון נהלים בדרך כלל אינו דורש את אותה הכמות של זמן.

האם זה כואב?
רוב הנשים שעוברות את התהליך חשות בחוסר נוחות, זה עשוי להשתנות בהתאם לכל אדם ורף סיבולת הכאב שלו. ישנן שיטות שונות זמינות, אולם כדי לעזור בניהול הכאב או האי נוחות ישנן מספר הרדמות שונות מקומיות שפותחו במיוחד עבור התעשייה שלנו. מומחה הקוסמטיקאי שלך צריך לדון בשיטות אלה איתך כדי לקבוע איזה מהם הוא המתאים. כדי לקחת זאת בפרספקטיבה נכונה, אלפי קעקועים אומנותיים מבוצעים מדי שנה ואף ייתכן שמילונים רבים.
כלל אנשי מקצוע מסורתיים בתחום הקעקועים אינם משתמשים בחומרי הרדמה בשום צורה לצורך ביצוע הקעקוע. הרדמה עבור איפור קבוע הינו בעל חשיבות רבה יותר בייחוד לאור המיקום בו מבוצע האיפור הקבוע והעובדה שמוצרי הקוסמטיקה הקבועה נופלת לתוך הקטגוריה של טיפול יופי.

האם זה בטוח?
כאשר סטרליזציה נפגשת עם מקצועיות איפור קבוע בשיטת השערה יהיה הדבר הבטוח ביותר שיכול להיות. אנשי מקצוע בתעשיית האיפור קבוע קוסמטי משתתפים על בסיס קבוע בכנסי בטיחות תעסוקתית כדי להתעדכן בעקרונות הבטיחות שעשויים להשתנות מעת לעת. חלק מעקרונות הבטיחות הם:
 1. כל המחטים צריכים להיות חדשים וסטרילים לכל לקוח, מחטים חדשים וסטרילים שלא נפתחו מעולם ויש לפתוח בנוכחותך!
 2. חלקי מכונה סטריליים לשימוש חד פעמי יירכשו על ידי המכון הקוסמטי וייזרקו למיכל מבודד מייד עם תום השימוש.
 3. ציוד ואמצעי הגנה אישי כגון סינר לשימוש חד פעמי וכפפות שצריכים להתחדש מלקוח ללקוח ובמהלך הטיפול באם יש צורך כמובן.
 4. הקוסמטיקאי/ת צריך להיות נקי ומסודר
 5. כסא/מיטה חד פעמי צריך להיות חדש מלקוח ללקוח או לחילופין להיות מכוסה בנייר כיסוי חד פעמי.
 6. החדר או הטיפול צריכים להיות באזור חופשי ממזהמים אחרים.
ומה אם לא אהבתי את התוצאה?
למרות שההליך נחשב להליך קבוע, לתהליכי עבודה אלה ישנה גמישות בשינוי צבע וצורה במידה מסוימת, בהתאם למומחיות של הקוסמטיקאי/ת שלך. צבעים כהים יופיעו מייד לאחר היישום אך יתרככו ויתבהרו עם תהליך הריפוי העצמי. זמן ההחלמה והתהליך שונה עבור כל אדם, מאוד חשוב להבין כי לעיתים קרובות היישום החדש מייצג משהו שונה במקצת. יישום הצבע לעיתים קרובות קשה להתרגל לזה שהוא שם ופתאום זה נראה מוזר, לוקח לצבע לעיתים עד 6 שבועות לשקף את הצבע האמיתי והסופי יש להיאזר בסלבנות.

לאחר תהליך הריפוי תוכלי לקבל החלטה מושכלת על ההליך. הסיבה היחידה שאת עשויה לא לאהוב את התוצאה הסופית שאיפור הקבוע היא אם בחרת קוסמטיקאי/ת שלא עבר אתך על העיצוב והצבע, כיצד זה יכול לקרות?
 1. אם את לא מסוגלת לתקשר עם הקוסמטיקאי/ת שלך אפשרי שהרצונות שלך לא יתממשו.
 2. אם הקוסמטיקאי/ת מזהה את הבקשות שלך אך אינו לוקח בחשבון את הרצונות והתכנונים שלך בחשבון רצוי שלא תמשיכי בהליך.
 3. אל תבקשי צבע גבה המבוסס על צבע שיער הקרקפת הצבועה שלך. היות וזה נתון לשינויים וזה עלול להשפיע על איך תרגישי בנוגע לצבע של האיפור קבוע בגבה שלך. צבע הגבות צריך להיבחר על בסיס גוון העור וצבע שיער הגבה.
 4. לעומת זאת קוסמטיקאים מאומנים יותר לא יבצעו את ההליך אם הצבע והעיצוב המבוקש על ידי הלקוח אינו סביר. אם הבקשה שלך נדחית תחשבי ושקלי בשנית את מה שביקשת.
 5. קוסמטיקה ואיפור קבוע לא יוסר בקלות, קבלי החלטה טובה. תוכלי ליהנות מהחופש שהאיפור קבוע מעניק ברגע שתעשי מחקר בנושא ותבחרי את הקוסמטיקאי/ת או המכון המתאים לביצוע העבודה.

איזה קוסמטיקאי/ת אני צריכה לבחור? 
בחרי קוסמטיקאי/ת בקפידה על ידי שיקול של הכשרה וניסיון, ציות לחוקי המדינה וצפייה בתמונות עבודה של לפני ואחרי. חשוב לזכור כי הצורה והמיקום הנכון לביצוע ההליך חשוב בדיוק כמו הצבע הנכון שאת מבקשת לעשות. אנשי מקצוע למדו את תורת הצבעים וגווני העור כדי להעניק לך את התוצאה הרצויה, אנשים לא מיומנים שלא קיבלו את החינוך המקצועי בתחום אינם יוכלו לתרגם את צבע הפיגמנט לתוצאה הרצויה שלכם.  המראה המועדף מתקבל במהלך קיום התייעצות, הליך ראשוני ומעקב. אינטראקציה בין הלקוח לבעל מקצוע יש חשיבות עליונה להצחלת התהליך.

האם קריירה בקוסמטיקת איפור קבוע בשבילי?
ההזדמנויות ללמוד את מיומנות האיפור קבוע בשיטת השיערה ותחום הקוסמטיקה בכלל מרשימים בהחלט. הזדמנויות קריירה ועסק משתנים בהתאם למיקום וההכשרה. רופאים ואחיות רבים כמו מעצבי שיער וטיפוח עור בוחרים ללמוד את תחום האיפור קבוע ובפרט בשיטת השערה שהיא המתקדמת ביותר כיום.

האם ישנן תופעות לוואי במהלך ואחרי התהליך?
בעוד גבות עשויות להיראות כמי שעברו טיפול, אייליינר ושפתון עשויים להקל ולשפר את המראה ולהפחית עד לבינוניות את הנפיחות. כמובן תלוי בעבודה שבוצעה, לדוגמא: רימל לשיפור ריסים יציג תגובה מינורית להליך הקעקוע בהשוואה לתגובה מינורית אף יותר כאשר רימל רחב מיושם. אותה פילוסופיה חלה על תהליך צבע לשפתיים. תוחם שפתיים או תוחם שפתיים מעורבב יציג פחות השפעות על ההליך מזה של צבע שפתיים מלא.

כמוכן חלק מהאנשים סובלים מנפיחות עור קלות מאחרים, במהלך ההליך ייתכנו דימום קל באזורים שונים. וזה שוב אינדיבידואלי לכל אדם ואדם, אנשים רבים לוקחים מדללי דם על בסיס יומי ולכן ניתן לצפות לדימום קל. אחרים מראים סימנים מעטים או אפילו ללא דם כלל, שטפי דם זה דבר נדיר אך שוב זה תלוי מאדם לאדם ואם הוא צורך תרופות לדילול דם אזי שטפי דם עשויים להתרחש. מה שניתקלים בו לעיתים רחוקות הוא גבות שנחבלים או נפצעים ו/או מקבלים שטפי דם קטנים במהלך ביצוע איפור קבוע בגבות בעל עור דק מאוד הקרוב למערכת כלי הדם. כל זה חל גם על הליך איפור קבוע בשפתיים כאשר הלקוח גם יותר מבוגר. אם שטפי דם מתרחשים בדרך כלל זה באופן מינורי ושוכך תוך כמה ימים.

תופעות לוואי פחות קשים אשר מדווחים קשה יותר לקבוע בשל האינדיבידואליות של המערכת הביולוגית של כל אדם ואדם. זו הסיבה מדוע קוסמטיקאים מקצועיים דורשים מהלקוח למלא טופס פרופיל רפואי והיסטוריה רפואית כדי להעריך גורמים שונים שעשויים לתרום לחוויה שלאחר ביצוע איפור קבוע בשיטת השיערה.

האם הפיגמנט יכול ליצור בעיות אלרגיה חדשות?
אנשים יכולים לפתח אלרגיה לכל דבר בכל עת, עם זאת אלרגיה לפיגמנטציה נחשב לדבר נדיר. חלק מהרופאים ממליצים לאנשים הסובלים מאלרגיות או אלרגיות לאיפור קונבנציונאלי לעבור איפור קבוע בשיטת השערה מכיוון שהם יכולים להחליף מוצרי קוסמטיקה כאלה שאנשים רגישים אליהם. בעוד תגובות אלרגיה לכל סוג פיגמנט של קעקוע יכול להופיע בכל נקודת זמן הם נדירים ביותר. שאלי את הקוסמטיקאי/ת שלך אם חומר הפיגמנטציה שלהם עומד בתקנ ים המקובלים המקומיים והבינלאומיים.

האם ישנה אפשרות להופעת בעיות בריאותיות?
האפשרות שיהיו לך בעיות או תגובות כלשהם לטיפול כזה הינה כמעט ואפסית עם תקני הבטיחות של היום. ביוסף גבות שמים דגש על חינוך ושיטות מדויקות של חיטוי  ניקוי וסדר. סקירה מהירה על הוראות ונהלים, אמצעי זהירות, והפחתת סיכון באופן משמעותי. בעיות רפואיות קשורות לקוסמטיקה קבועה ולעיתים קרובות לתשומת לב מינורית לתהליך טיפול ואחריו המצריך את תשומת לבו של הלקוח. ביחרו זמן לנהלים כשאתם מרגישים בטוחים תוכלו לעקוב אחר הדוגמאות אבל חשוב מאוד רק לאחר הוראות הטיפול.

מה הם פינישים והאם אני צריכה?
לעיתים קרובות הצבע שמקועקע באיפור קבוע בשיטת השיערה אינו מושלם לאחר תהליך הריפוי הראשוני, הליכים קוסמטיים הם תהליך ויש לפחות לקבוע את התהליך הראשוני קדימה. מומלץ כי כל פרטי נהלי העבודה יבוצעו לא לפני 4 שבועות לתחילת התהליך הראשוני. הסטנדרט המינימלי למעקב אחר תוצאות העבודה לעבודת איפור קבוע שפתיים הוא 6 שבועות, לשפתיים יש תהליך ריפוי שונה ממקומות אחרים בהם בוצע תהליך האיפור הקבוע בשל האופי העדין שלהם. מסגרת הזמן המוצהרת לריפוי תשתנה בהתאם לפרופיל הבריאותי וגילו של הלקוח, אך אלו הם סטנדרטים מינימאליים לקחת בחשבון.
 

איפור קבוע בשיטת השערה

אפילציה  
אפילציה
 
 

 - מידע נוסף - 

 

נשמח לעמוד לשירותכם:

כתובת:
ז'בוטינסקי 96,  פתח תקווה  

טלפון:

03-5252622