הסרת שיער בלייזר – שאלות ותשובות

כל המידע שאת צריכה במקום אחד
ראשית, כיצד הסרת שיער בלייזר עובדת?


מערכות הסרת שיער בלייזר פולטות קרן אור עדינה שעוברת דרך העור לזקיקי השיער, השיער סופג את האנרגיה מקרן הלייזר והופכת לחום שמחמם את זקיק השיערה עד לצריבתה.

כיצד ניתן להשוות בין הסרת שיער בקרן לייזר לאלקטרוליזה?
הסרת שיער באלקטרוליזה יכול להיות תהליך מאוד מייגע וכואב כאשר הורסים כל זקיק שיער בכל פעם ועלול להידרש טיפול במשך שנים ובמרווחי טיפולי זמן קבועים. הסרת שיער בלייזר מצד שני יכול לטפל בכמאה זקיקי שיער בו זמנית! ולכן התהליך של הסרת שיער הרבה יותר מהר ואף יעיל.

האם הסרת שיער בלייזר מתאימה לכל אחד?
טכנולוגיית SHR
עם העיצוב הייחודי של SHR כעת ישנה את הגמישות לטיפול בכל סוגי העור בהסרת שיער בלייזר. לפני SHR חולים שזופים ואנשים בעלי עור כהה לא יכלו לצפות לתוצאות טובות מטיפול הסרת שיער בלייזר.

למכשיר ה SHR יש אורך גל ארוך המאפשר לטפל בכל גווני העור, בעוד אנשים עם עור בהיר עדיין מגיבים טוב יותר לטיפול מחקרים מראים כי כעת אנשים בעלי עור כהה או שזוף יכולים להשיג הפחתת שיער שווה ללא תופעות לוואי לא רצויים.

מכשירי הסרת שיער בלייזר נוספים
לכמה מכשירי לייזר להסרת שיער ישנה דרישה מוחלטת כי שיער המטופלים צריך להיות כהה יותר מהעור שמסביבו. עור לבן עם שיער כהה מגיב בצורה הטובה ביותר, אנשים עם שיער כהה, גס ועבה הם הקלים ביותר לטיפול כששיער שחור מכיל מלנין, פיגמנט כהה אשר מושך את אור הלייזר כך שיותר אנרגיית לייזר נספגת ופחות מפגשים נחוצים לצורך קבלת תוצאה מושלמת!

שיער בהיר הוא קשה יותר לטיפול ועוד יותר שיער בלונדיני וג'ינג'י הקשות מאוד לטיפל הדורש טיפולי הסרת שיער בלייזר עם מספר רב של תוצאות מגוונות. כל אחד הנמצא בדיאטה עשירה בבטא – קרוטן יצטרך לשנות את הרגלי האכילה במידה והם רוצים להנות מתוצאות הטובות ביותר מהסרת שיער בלייזר. בטא – קרוטן, נמצא בויטמין A, גזר, דלעת ושאר הירקות ומייצר צבע צהוב או כתום בעור אשר קולט את אנרגיית הלייזר ומפריע לאנרגייה להגיע לזקיקי השיער.

כמו הבטא הקרוטן יכול להישאר בגוף למשך חודשים, התאמה והסדרה בדיאטה עשוי להיות נחוץ מבעוד מועד כדי להגיע לתוצאות טובות בטיפולי הסרת שיער בלייזר. כפי שכבר נאמר אנשים עם עור בהיר הם הם הקלים ביותר לטיפול בהסרת שיער בלייזר ובעלי התוצאות הטובות ביותר.

אנשים עם עור כהה או שזוף לוקח להם לקבל תוצאות במשך זמן רב יותר היות והמלנין, הפיגמנט הכהה בשיער נוכח בעור הגוף. מלנין סופג חלק מאור הלייזר. ישנה סכנה שכהה עור ישרפו במקרים כאלה אז משתמשים ברמת אנרגיית לייזר נמוכה, מסיבה זו גם נדרשת רמה גבוהה של מומחיות מצד מכון היופי שמסיר שיער בלייזר.

כמה זמן יכול להמשך טיפול אחד של הסרת שיער בלייזר?

משך זמן הטיפול בהסרת שיער בלייזר משתנה מאדם לאדם ובהתאם לגוון העור, צביעת שיער והעובי של השיער.
להלן כמה הערכות שיכולות להוות הדרכה נשוערכת: 
  • גב: 1.5-3 שעות
  • כתפיים: 10-20 דקות
  • בית שחי: 1-2 דקות 
  • קו הביקיני: 8 – 10 דקות
  • שפה עליונה: פחות מדקה
  • סנטר: 2-3 דקות
  • רגליים: 1.5-3 שעות

נחוצים לפחות 2-3 טיפולים ושיער שהוסר בעזרת שעווה או פיצטה עשוי לצרוך 5-8 טיפולים.

למה חזרה על טיפולי הלייזר נחוצים כל כך?

השיער גדל ועובר מחזורים, אנגן  מתייחס לשלב הצמיחה של השיער. טיפול הסרת שיער בלייזר עובד הכי טוב על שיער שנמצא בשלב האנגן. בעוד לטיפול הסרת שיער בלייזר אחד עשוי להיות השפעות ארוכות טווח, טיפולים חוזרים ונשנים הכרחיים לקבלת התוצאות הטובות ביותר בהסרת השיער כאשר הם נמצאים בשלב האנגן.

האם הסרת שיער בלייזר בטוחה?
כן, מכשיר הלייזר משתמש באורך גל של אור שעובר דרך העור שלא כמו קרני X – Ray (קרני רנטגן) אין שאריות שנשארים בגוף. העור יכול להפוך לורוד או אדום לאחר טיפול, לא לדאוג בחלק מהמקרים זה ייעלם לאחר דקות ובאחרים לאחר מספר שעות ובמקרים אחרים מספר ימים. שימוש בקומפרסים של קרח יאיצו את זמן ההחלמה.

האם הסרת שיער בלייזר כואבת?
זה כמובן משתנה מאדם לאדם בהתאם לרגישותם, יש מי שכינה את התחושה של הסרת שיער בלייזר עוקץ קל על העור, אחרים אומרים שזה מרגיש כמו צביטה בעור.

מתי ניתן לצפות לראות תוצאות מהסרת שיער בלייזר?
לאחר הטיפול הראשון השיער ייפול החוצה בהדרגה בחודשים הבאים, טיפולים חוזרים ונשנים נדרשים כדי לתפוס את כל השערות בשלבים השונים של צמיחתם.

האם התוצאה זהה לתוצאה שמקבלים בעזרת טיפול אפילציה?
אפילציה או מכשירי פעימות אור משתמשים באותו העיקרון כמו במיכשור הלייזר אבל הם לא באמת לייזר. קרן אור חזקה משמשת לניטרול זקיקי השיער עם תופעות לוואי מינימאליים. זה יכול להיות יעיל בהסרת שיער אך דורש רמה גבוהה של מיומנות בהפעלה אשר קשה יותר להתרגל לזה יותר מאשר לטפל בעזרת קרן לייזר.

בגלל שהנקודה גדולה ניתן לטפל באזורים הנרחבים בגוף כגון גב או רגליים במהירות. מחקר אחד הראה ניקוי של שיער 50-60% ב – 12 שבועות.

האם ניתן להבטיח תוצאות באמצעות טיפול במכשיר לייזר להסרת שיער?
לא, בשל משתנים שמעורבים אי אפשר לחזות בדיוק מה התוצאות תהיינה לכל אדם המסיר שיער באמצעות מכשיר לייזר. מרפאות ומכונים מכובדים להסרת שיער בלייזר נמנעות בשל כך מלהבטיח ולתת ערבויות.

הסרת שיער בלייזר – שאלות ותשובות

אפילציה  
אפילציה
 
 

 - מידע נוסף - 

 

נשמח לעמוד לשירותכם:

כתובת:
רח' הערבה 1 גבעת שמואל

טלפון:
072-33-80-644